Aku vrtačky Bosch

Kvalitní nářadí je základem pohodlné a bezproblémové práce. Akumulátorové vrtačky v tomto nejsou žádnou výjimkou, vyplatí se proto vybírat z nabídky prověřených firem. Mezi takové patří třeba německá společnost Bosch. Dlouhodobě se těší oblibě zákazníků, kteří oceňují zejména vynikající poměr mezi cenou a vlastnostmi vrtaček. Její portfolio obsahuje zejména vrtačky pro domácnosti, na své si ale přijdou i profíci. 

Na následujících řádcích naleznete přehled nejdůležitějších faktů o značce Bosch. Seznámíme vás se specifickými vlastnostmi jejích vrtaček, koukneme se na pravidla označování a neopomeneme ani krátké okénko do dlouhé historie a současnosti německého koncernu. 

  • Specifika – důraz na snadnou manipulaci, konstrukční dokonalost a univerzální použitelnost vrtaček
  • Označení – pomocí zkratek GDR, GSR, GSB a PSB udávajících určení a výkon vrtačky
  • Historie – vznik v roce 1886, zprvu orientace na automobilový průmysl, následně na produkci spotřebičů a nářadí, postupná akvizice více než 180 dalších firem
  • Současnost – jedna z největších firem na světě, 400 000 zaměstnanců, mezi 20 nejvýznamnějšími inovátorskými firmami 

Specifika aku vrtaček Bosch

Firma Bosch odjakživa dbá na všestrannost svých produktů. Od vrtaček tak můžete očekávat vysoký výkon, široké možnosti nastavení všeho potřebného, snadné ovládání a pohodlnou rukojeť. To vše za rozumnou cenovku. V poslední době se společnost zaměřuje na inovace v oblasti akumulátorových technologií. Další cíl spočívá ve vytvoření speciálního flexibilního nářadí, kdy lze pomocí vyměnitelných nástavců získat hned několik svébytných nástrojů. 

Manipulace

Akumulátorové vrtačky Bosch jsou stavěny zejména s ohledem na snadné ovládání. Těžiště nástroje je perfektně vyvážené, hmotnost s akumulátorem nepřesahuje hranici 2 kilogramů. Měkká, protiskluzová rukojeť Soft grip zajišťuje snadný úchop a efektivní tlumení vibrací, které při práci vznikají. Všechny ovládací prvky jsou umístěné na dosah ruky.

Vzorová aku vrtačka – Bosch GSR 18V-50 0 601 9H5 002

Technologie

Společnost Bosch si dlouhodobě udržuje reputaci inovativního výrobce. Také u vrtaček nabízí širokou paletu technologií a prvků, které usnadňují a zefektivňují ovládání. Jejich přehled nabízí následující tabulka:

TechnologieK čemu slouží?
Flexible Power SystemSystém pro vyvážené hospodaření s energií
Flexiclick SystemVíceúčelové použití nástroje díky systému nástavců
Kickback ControlOchrana před zpětným rázem
Simply.ConnectedPropojení s mobilním telefonem, sledování stavu baterie, údržby, rychlý kontakt servisního střediska
Precision ClutchDlouhá životnost a optimální provedení všech dílů, které do sebe perfektně zapadají
CoolpackOchrana článků proti působení nadměrného tepla

Univerzálnost

Asi hlavním poznávacím znamením nástrojů Bosch je jejich univerzálnost. Dražší modely vrtaček jsou dodávány v poměrně rozměrných kufřících obsahujících hned několik nástavců. S jejich pomocí snadno dosáhnete špatně dostupných míst v rozích nebo vrtačku rázem proměníte ve šroubovák či vrtací kladivo. Součástí balení bývá obvykle i sada bitů a vrtáků pro různé materiály.

Stejně tak je možné podle libosti přehazovat i adaptéry. Nemusíte se tedy omezovat pouze na vrtačky, ale baterii snadno vložíte do kteréhokoliv jiného nástroje značky Bosch. 

Nabídka

Koncern Bosch představuje jednu z největších výrobních firem na světě. Její portfolio nečítá pouze domácí a zahradní nářadí, ale také velkou bílou elektroniku nebo svítidla. Bez nadsázky si tak můžete jejími produkty kompletně vybavit dílnu, kuchyni i obývací pokoj. Díky pokročilým funkcím a možnostem propojení prostřednictvím mobilního telefonu tím získáte opravdovou síť domácích pomocníků.

Pokud jde o samotné vrtačky, tak Bosch pokrývá potřeby domácích kutilů i profesionálních řemeslníků. V současné době můžete na trhu najít více než dvě stovky různých modelů této značky. 

Cena

Svou cenovou politikou se Bosch nijak neliší od ostatních renomovaných výrobců na trhu. Levnější akumulátorové šroubováky jsou k mání za cenovku nepřesahující 2 000 korun, samotné vrtačky pro domácnost potom začínají zhruba na 3 000 Kč. 

V nabídce ale naleznete i robustní sady pro profesionální řemeslníky, jejichž cena se pohybuje nad 10 000 Kč. K většině modelů dostanete zdarma kufřík pro uložení, sadu vrtáků a další nedílné příslušenství. 

Označení

Aku vrtačky Bosch jsou standardně označovány písmeny GDR, GSR, GSB a PSB. První tři verze jsou určeny pro náročnější použití a liší se zejména napětím použitého akumulátoru. Modely označené jako PSB jsou navrženy s ohledem na uplatnění v domácnosti, proto se vyznačují kromě slabšího výkonu také nižší cenou a méně robustní konstrukcí.

Při výběru vám může pomoci také barevní rozlišení jednotlivých modelů. Modrá barva signalizuje produkt pro náročné zákazníky, zejména profesionály. Zelené kousky jsou jednoznačně určeny méně náročnějším uživatelům, kteří potřebují jednou za čas vyvrtat díru pro zavěšení obrazu. 

Historie značky

Robert Bosch založil stejnojmennou společnost již roku 1886 ve Stuttgartu. Dílna se zpočátku soustředila na výrobu součástek pro automobily. Když však ve 20. letech 20. století zasáhla automobilový průmysl krize, začala se orientovat také na produkci domácích spotřebičů. Její výrobky byly ceněny zejména pro svůj revoluční pohon – elektromotor. V Evropě tak začala revoluce elektrického nářadí.

V následujících letech firma pokračovala ve vývoji a konstrukcí technologií pro automobilovou a leteckou dopravu a současně masivně expandovala v segmentu domácích spotřebičů a nářadí. Od 70. let docházelo k neustálému zdokonalování technologických řešení, přičemž hlavní pozornost byla věnována zabezpečení elektrického náčiní. Firma postupně expandovala na všechny světové kontinenty.

Současnost značky

V současnosti patří Bosch mezi největší firmy na světě. Zahrnuje více než 280 vedlejších firem a značek, které se jí podařilo získat a začlenit do své rodiny. Zaměstnává více než 400 000 lidí po celém světě. Její produkty jsou vyráběny v továrnách v Číně, Turecku, Indii, Německu nebo České republice.

Firma vynakládá poměrně výrazné finanční prostředky na výzkum, takže není divu, že dlouhodobě patří do dvacítky společností, které drží nejvíce patentů.

Další stránky