Aku vrtačky DeWalt

DeWalt z rodiny Black & Decker patří k nejvýznamnějším značkám nářadí na světě. Do jejího portfolia již dlouhá léta patří i aku vrtačky, které jsou určené profesionálům a náročným domácím kutilům. Její modely naleznete v nejvyšších cenových patrech. Za své peníze však získáte to nejlepší, co je v současné době z hlediska technologií a materiálů možné.

Na následujících řádcích vám značku DeWalt do detailu představíme. Nabídneme vám přehled těch nejdůležitějších informací o specificích a způsobu označení jejích produktů. Neochudíme vás ani o několik odstavců věnovaných historii a současnosti značky.

  • Specifika – technologie XR Li-ion, výlučně bezuhlíkové motory, pokročilé technologie s možností propojení prostřednictvím smartphonu
  • Označení – pomocí kombinace čísel a písmen označujících počet akumulátorů a typ produktu
  • Historie – vznik v roce 1923, velmi rychlý průnik na americký trh, od roku 1960 součást Black & Decker, v 90. letech znovuzrození jakožto prémiová značka
  • Současnost – stále součástí Black & Decker, obrovská obliba mezi zákazníky z celého světa

Specifika aku vrtaček DeWalt

DeWalt si dlouhodobě udržuje pověst prémiové značky pro nejnáročnější zákazníky. To se logicky odráží ve všech prvcích jejích produktů od robustní konstrukce přes vysoký výkon až po luxusní vzhled kufříků a příslušenství. Již od svého vzniku klade velký důraz na inovace a tvorbu nových technologií, což se nezměnilo ani poté, co se stala součástí koncernu Black & Decker. 

Akumulátor

Akumulátory vrtaček DeWalt splňují ty nejnáročnější požadavky. Vyznačují se vysokým napětím, často dosahují hranice 36 V. Kapacita dostačuje i na několik hodin nepřetržitého provozu. Nejnovější technologie XR Li-ion je ještě účinnější než klasické Li-ionové baterie a zajišťuje mnohem vyšší efektivitu. Samozřejmostí je možnost rychlonabíjení u všech dostupných modelů.

Motor

Jako jeden z mála významných hráčů na trhu se DeWalt zcela vzdal výroby vrtaček osazených klasickými kartáčovými motory. Všechny aku vrtačky žluté barvy jsou vybaveny vysocé účinnými bezuhlíkovými pohonnými jednotkami. Ty ve spolupráci s výše zmíněnými bateriemi zajišťují bezproblémový provoz i po několika letech od nákupu. Nedochází tak k postupnému snižování efektivity provozu a výkonu.

Vzorová aku vrtačka – DeWALT DCD996P2

Technologie

Samozřejmostí je i poměrně významná inovátorská činnost značky. Asi největší význam má trojice technologií uvedených v tabulce:

TechnologieK čemu slouží?
FLEXVOLTNový, univerzálně použitelný typ baterií umožňující plynulou regulaci napětí podle typu nástroje
Tool ConnectMobilní aplikace pro sledování stavu baterie, teploty přístroje a kondice jeho součástek
Kufr TSTAKLuxusní, odolný kufr s dostatkem prostoru pro umístění nástroje i příslušenství

Nabídka

Nabídka značky DeWalt je opravdu široká a kromě vrtaček zahrnuje prakticky všechny myslitelné nástroje. Kompatibilita akumulátorů a možnost propojení prostřednictvím mobilní aplikace usnadňuje práci i údržbu. V zásadě platí, že produkty žluté barvy můžete kompletně vybavit celou dílnu. 

Cena

Narozdíl od většiny ostatních firem je cenová politika u značky DeWalt jednoznačně definovaná. Její výrobky cílí na profesionály a náročné zákazníky, kteří dávají přednost kvalitě před výhodnou cenou. Nejlevnější modely pořídíte zhruba za 2 500 Kč, za nejdražší kousky zaplatíte klidně i přes 20 000 korun. Odměnou vám však bude luxus se vším všudy, který podtrhne i dokonalý kufřík obsahující všechno myslitelné příslušenství zdarma.  

Označení

Akumulátorové vrtačky DeWalt využívají jednotného označení DCD (DeWalt cordless drill). Následují tři čísla reprezentující konkrétní model a závěrečné písmeno a číslo určující typ akumulátoru a jeho kapacitu. V případě, že se na konci názvu objevuje písmeno N (naked), jedná se o model prodávaný bez akumulátorů. Neexistují žádné značky, které by nesly určité konkrétní označení nebo jméno, jak je typické třeba pro pračky nebo sušičky.

Historie značky

Společnost DeWalt byla založena Raymondem E. DeWaltem roku 1923 ve Spojených státech. Již od počátku se orientovala na výrobu nářadí, ostatně samotný DeWalt vynalezl radiální pilu. Růst firmy v následujících letech byl doslova raketový a postupně se vypracovala na pozici jedné z nejvýznamnějších značek ve Spojených státech. V roce 1960 se stala součástí koncernu Black & Decker a její sláva začal upadat.

Věhlas označení byl obnoven až na začátku 90. let, kdy se Black & Decker pustila do rozsáhlé reorganizace. Pod jménem DeWalt začala prodávat svou prémiovou produkci, název Black & Decker nesou modely nižší a střední třídy. Postupně se značka stala jednoznačnou volbou pro profesionální řemeslníky nejen ve Spojených státech, ale postupně v celém světě. 

Současnost značky

V roce 2013 došlo k dalším změnám, které měly za následek kompletní přesun výroby zpět do Spojených států. Výrobky zde firma kompletuje z dílčích součástek, které jsou vyráběny v továrnách v Brazílii, Číně a České republice. V roce 2016 představila společnost speciální chytrý telefon navržený pro potřeby profesionálních řemeslníků. Jeho hlavní devízou je dlouhá životnost a odolnost vůči velmi nešetrnému zacházení,

Posledním výstřelkem je akumulátorový systém FlexVolt, který samostatně volí napětí podle typu nástroje. V současné době značka dále pokračuje ve vývoji nových technologií a systémů, které zvyšují efektivitu jejích nástrojů.

Další stránky